Top 3 najlepszych głowic do drukarki 3D 2019 – ranking subiektywny

Top 3 najlepszych głowic do drukarki 3D 2019. Kupując najlepszy hotend (głowicę) dla swojej drukarki 3D, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Sprawdź najlepsze dostępne na rynku głowice do drukarek 3D.

Hotend jest prawdopodobnie najważniejszym elementem drukarki 3D FDM. Odpowiada za topienie filamentu drukarki w cienkie, precyzyjne nitki, z których głowica buduje model. Głowica ma wpływ na prawdopodobieństwo niepowodzenia twoich wydruków, jakimi materiałami możesz drukować, jak szybko możesz nimi drukować i jakość wydruków. Ale przy tak wielu opcjach, która jest dla Ciebie najważniejsza?

Tutaj przyjrzymy się pięciu najlepszym hotendom na rynku, krótko omówimy każdy z nich,  aby dowiedzieć się, co dokładnie stanowi, że dany produkt jest wysokiej jakości.

Zacznijmy!

Co sprawia, że ​​głowica jest dobrej jakości?

Kupując hotend, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy:

  • Określ materiały, którymi chcesz wdrukować. Niektóre głowice drukarek 3D mogą osiągać temperatury do 300 ° C, oferując przez to dostęp do możliwości drukowania  profesjonalnymi filamentami.
  • Przez lata drukowania 3D lepiej jest mieć dobrą jakość niż zaoszczędzić kilka dolców. Frustracja kosztuje więcej niż nieco tańsze produkty.
  • Wysokiej jakości materiały i doskonała obróbka sprawiają, że dobre końce drukarek 3D.
  • Dobry projekt i kompatybilność z wieloma drukarkami 3D są niezwykle ważne. Jednym ze wskaźników dobrego projektu jest wiele klonów na rynku.

1. Głowica E3D V6 1.75 mm / 3 mm

Głowica e3d V6
Głowica e3d V6

E3D V6 to aktualnie standard, pod względem mocowania.  Jest uważany za najlepszy hotend, aktualnie dostępny. V6 to konfigurowalny w pełni metalowy hotend zbudowany z myślą o wydajności w wysokich temperaturach, co czyni go idealnym hotendem dla zaawansowanych i specjalistycznych materiałów. Ma kompaktową i modułową konstrukcję, kompatybilny z całym ekosystemem E3D, umożliwiając łatwą zmianę niektórych komponentów. Dostępny w wersji direct i bowden, wersja bowden rożni się od direct tylko długością rurki teflonowej (PTFE) i  dodatkową szybkozłączką.

Jeśli chcesz wybrać najlepszy i najbezpieczniejszy hotend, wybierz V6. Jest łatwy do czyszczenia i serwisowani oraz rzeszę użytkowników, do których można się zwrócić w celu rozwiązywania problemów. Co najlepsze, można go zamontować na prawie każdej drukarce 3D FFF / FDM na rynku. Chyba najczęściej klonowany hotend na świecie. Z powodzeniem wykorzystywany w Drukarce 3D Original Prusa i3 MK2/S i Mk3S

 

2. Głowica Slice Engineering Mosquito 1.75 mm

Hotend Mosquito to jedyny taki hotend, nie podobny do żadnego innego hotendu. Jeśli kiedykolwiek Twój hotend przeciekał i rozgrzany filament wyciekła z bloku, a Ty walczyłeś obiema rękami, aby dokręcić dyszę, gdy hotend był gorący lub urwałeś barierę cieplną, ponieważ skręciłeś zbyt mocno, to wiesz, co Chris i Dan ze Slice Engineering o tym mówili. Po doświadczeniu tego frustrującego procesu zamiany dysz w najpopularniejszych hotendach w większości drukarek 3D, Chris i Dan postanowili coś z tym zrobić.

Zaprojektowali Mosquito od podstaw, aby rozwiązać niektóre z najbardziej frustrujących problemów, z którymi zmagają się bardziej konwencjonalne hotendy.

Delikatna bariera cieplna, a zwłaszcza jej przewężenie  jest newralgicznym elementem konstrukcyjnym między blokiem grzejnym a radiatorem. Dlatego należy bardzo ostrożnie postępować z blokiem grzejnym podczas instalowania lub odkręcania dyszy. Należy również bardzo uważać, aby nie wywierać żadnych sił bocznych na blok grzejny lub dyszę.

Mosquito nie ma tego problemu. Zamiast pojedynczej strukturalnej przerwy termicznej, Mosquito ma 4 cienkościenne rurki chirurgiczne ze stali nierdzewnej na rogach bloku grzejnego i nie przenoszący żadnych obciążeń łącznik. Ponieważ łącznik nie jest elementem konstrukcyjnym, może być znacznie cieńszy niż w klasycznych konstrukcjach, gdzie musi podtrzymywać blok grzejny, dyszę, grzałkę, termistor i siły działające na hotend. Taka konstrukcja zapewnia mu dużą wydajność. Konstrukcja Komara pozwala na gwałtowne oddzielenie stery topienia filamentu od jego podawania. Dodając do tego, że Mosquito umożliwia wymianę dyszy jedną ręką, to wybawienie dla tych, którzy zmagali się ze zmianą dyszy, prawdopodobnie będzie to twoja ulubiona funkcja.
Ponadto, ze względu na wybór materiału i konstrukcję łącznika i bloku grzejnego, nie ma potrzeby podgrzewania komara w celu dokręcenia dyszy.

 

3. Głowica Micro Swiss All Metal Hotend 1.75 mm

Micro Swiss Ful Metal HotendKolejnym świetnym metalowym hotendem jest wersja MK10 firmy Micro Swiss. Wszystkie głowice od Micro Swiss są świetnymi hot endami, po prostu musisz znaleźć odpowiednią dla swojej drukarki Ten zestaw do konwersji może być używany w konfiguracji z pojedynczym lub podwójnym ekstruderem. Jeśli masz podwójny, możesz zmienić tylko jedną głowice, aby poprawić drukowanie z PLA i filamentów o wyższej temperaturze.

Wszędzie tam gdzie w drukarce zastosowano głowicę MK10 powinien znaleźć się hotend Micro Swiss. Siłą Mk1 od MS jest to, że jest precyzyjnie wykonany  w pełni metalowy. Klasyczny MK1o jest tani w produkcji, bo nie wymaga takiej precyzji jak “full metal”, po porostu zastosowana w łączniku rurka PTFE maskuje niedoróbki łącznika i maskuje błędy wykonania. Niestety ogranicza mocno zakres temperatur, które można bezpiecznie zastosować podczas druku.  Zaletą zestawu Micro Swiss jest to, że wymaga zerowej modyfikacji drukarki 3D. Po prostu usuwasz oryginalną głowicę  i umieszczasz w zamian Micro Swissa,  pasuje 1:1.

Zestaw do konwersji hotend MK10 będzie pasował do niektórych drukarek 3D Flashforge, drukarek Idea Builder 3D, drukarek 3D Wanhao oraz Qiditech, a także Creality CR-10 / CR10 / CR10S / Ender 2 / Ender 3 Ender 5 , Tronxy i wielu wielu innych.